Jak przetrwać

Wpisy

 • czwartek, 01 grudnia 2016
  • Bankowy Fundusz Gwarancyjny, jako zabezpieczenie lokat

   Bankowy Fundusz Gwarancyjny powołano z dniem 17 lutego 1995 roku. Wedle rozporządzenia z dnia 14 grudnia 1994 roku o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, do funduszu muszą obligatoryjnie należeć wszystkie banki, komercyjne, jak też spółdzielcze. Każdy z nich powinien płacić określony procent ogółu aktywów ważonych ryzykiem. Gdy jakiś bank przeżywa trudności, może on prosić fundusz o udzielenie pomocy materialnej. Najważniejsze jest znaczenie funduszu jako zabezpieczenia małych depozytów. Kiedy upada bank, fundusz „obiecuje” wszystkim deponentom odzyskanie wkładów pieniężnych w 100% do równowartości 1 tys. ECU oraz 90% świadczeń do 5 tys. ECU. Zabezpieczenia obejmują kapitał depozytu oraz odsetki naliczane do chwili upadku instytucji finansowej. Wyższe depozyty są opłacane z produktu likwidacji bogactwa banku (oczywiście w proporcji do zachodzących, zazwyczaj nikłych, nadwyżek).

   Zabezpieczenia lokat

   W praktyce zatem Bankowy Fundusz Gwarancyjny zabezpiecza interesy drobnych deponentów, pełniących zasadniczą funkcję dla systemu bankowego, jego prosperowanie nie ma większego znaczenia dla firm i osób bogatych. Lokata bankowa nazywana jest też depozytem bankowym. Generalnie lokatę bankową możemy zdefiniować, jako sumę pieniędzy, którą konsument na bazie umowy przekazuje wybranej instytucji finansowej. Depozyt bankowy jest lokatą dokonywaną poprzez klienta wpłacającego pieniądze do instytucji finansowej. Lokatę bankową warto traktować, jako pożyczkę konsumenta dla banku w zamian za odsetki. Pierwsze lokaty polegały na deponowaniu złota w weneckich instytucjach finansowych. Osoba powierzająca złoto otrzymywała dokument stwierdzający ilość zdeponowanego złota. Był to inicjalny krok do powstania pieniądza w formie papierowej. Przy podpisywaniu porozumienia o lokatę instytucja finansowa zobowiązuje się do zwrócenia klientowi odsetek w zamian za sposobność gospodarowania jego środkami finansowymi. Instytucje finansowe w doskonały sposób udoskonaliły się w pośrednictwie finansowym. Biorą środki finansowe w przechowanie od jednych klientów, żeby móc identyczne środki pożyczyć odrębnym klientom. Zysk banku z podobnej operacji wynika z odmienności oprocentowania między wpłaconym depozytem, a kredytem.

   Lokaty bankowe konsumentów

   Banki potrzebują pieniędzy do przeprowadzenia innym operacji kapitałowych. Pożyczone od konsumentów środki inwestowane są na różnorodne inwestycje. Najczęściej prócz udzielanych kredytów pieniądze lokowane są na giełdzie, kupowane są obligacje skarbu państwa oraz inne inwestycje. Bez rozwiązań, jakim są lokaty, banki nie mogłyby finansować akcji kredytowej. To z kolei spowodowałoby powiększenie oprocentowania kredytów, a co za tym idzie, bardzo negatywnie odbiłby się na ogólnym prosperowaniu całej gospodarki. W związku z tym, lokaty bankowe pełnią bardzo ważną rolę w odniesieniu do wszystkich obszarów gospodarki. Lokaty w instytucjach finansowych zarejestrowanych na obszarze Polski objęte są zabezpieczeniami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Generalnie możemy wyszczególnić 2 główne rodzaje depozytów: lokaty czasowe – są to pieniądze, które nie opłacają bieżącego funkcjonowania konsumenta. Głównym celem zakładania terminowych lokat jest zysk będący rezultatem oprocentowania na wyższym pułapie. Banki są skłonne uiścić więcej za środki pieniężne powierzone im na dłuższy okres, depozyty (wkłady) a vista – są to środki przechowywane na bieżących kontach oraz rachunkach bankowych. Atrybutem charakterystycznym tego typu rodzaju jest sposobność wypłaty środków w dowolnej chwili.. Ze względu na fakt, iż banki preferują lokaty czasowe, oprocentowanie na tego rodzaju depozytach jest niskie. W minionym czasie banki promują konta oszczędnościowe. Podobne depozyty są mocniej oprocentowane od wkładów a vista, z kolei niżej od lokat czasowych. Negatywną stroną kont oszczędnościowych są „zamaskowane” warunki będące w regulaminach wielu organizacji bankowych.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   jakprzetrwac
   Czas publikacji:
   czwartek, 01 grudnia 2016 12:34
 • czwartek, 29 września 2016
  • Ciekawostki z ustawy o kredycie konsumenckim

   Ustawa o kredycie konsumenckim w Polsce obowiązuje, a przepisy prawa bardzo rozsądnie podchodzą do udzielania różnorodnych pożyczek. Z jakiego powodu? Przede wszystkim kredyt gotówkowy odpowiada w dużym stopniu za stabilność wielu budżetów domowych. Banki detaliczne nie mogą rozdawać pieniędzy dowolnie, bo to zagroziłoby prowadzeniu działalności. W artykule poznasz kilka najważniejszych ciekawostek z ustawy o kredycie konsumenckim i po prostu nauczysz się znacznie efektywniej wykorzystywać wskazane narzędzie.

   Dlaczego warto poznać ustawę o kredycie konsumenckim?

   Umowa o kredyt gotówkowy może obowiązywać do poziomu 255 550 złotych. Co to oznacza dla przeciętnego kredytobiorcy? Bardzo często kredyt gotówkowy w maksymalnej kwocie jest tańszy od kredytu hipotecznego, chociaż należy zwrócić uwagę na szczególne warunki podpisywania umowy. Kredyt gotówkowy należy spłacić zazwyczaj wcześniej. Nie jest to narzędzie długoterminowe, lecz krótkoterminowe. Faktem jest, że kredyt gotówkowy uzyskuje się znacznie szybciej, kiedy spełniasz warunki pod względem dochodowym. Nie występuje tutaj również cel ani skomplikowana forma umowy. Ustawa nakazuje kredytodawcom podawać stopę oprocentowania kredytu, całkowitą kwotę kredytu oraz rzeczywistą roczną stopę oprocentowania bezbłędnie. Te wartości analizuj każdorazowo i nie bój się o nie pytać. Konsument nie może mieć żadnych wątpliwości dotyczących kosztów kredytu gotówkowego. Jeżeli takie wątpliwości występują to z dużym prawdopodobieństwem masz po prostu do czynienia z nieuczciwym partnerem. Na życzenie konsument powinien poznać całkowitą wysokość rat lub kompletną kwotę płatności. Ustawa o kredycie konsumenckim mocno zabezpiecza interesy kredytobiorcy.

   Co jednak robić w przypadku wystąpienia błędów?

   W przypadku podpisywania umowy o kredyt konsumenci masz dwutygodniowy okres wypowiedzenia, właściwie bez żadnych konsekwencji formalnych. Przy umowie powinien znaleźć się zawsze wzór wypowiedzenia. Jeżeli takiego wzoru nie ma nie podpisuj umowy. Dodatkowo możesz zgłosić się do rzecznika praw konsumenta, chociaż rozpatrywanie podobnych spraw trwa. Ewentualnie do kancelarii adwokackiej w celu szybkiego anulowania umowy. Kiedy korzystasz z pośrednika kredytowego ten musi na życzenie przedstawić listę pożyczkodawców, z którymi stale współpracuje. Dzięki temu wiesz, czy masz do czynienia z faktycznie niezależnym specjalistą. Jak widzisz znajomość ustawy o kredycie konsumenckim przydaje się w praktyce pozyskiwania kredytu gotówkowego. Czy wykorzystasz wskazówki z artykułu?

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   jakprzetrwac
   Czas publikacji:
   czwartek, 29 września 2016 11:06
 • czwartek, 07 lipca 2016
  • Nasz pierwszy kredyt gotówkowy.

   Czy pierwszy kredyt musi być skomplikowany?

   Kiedy bierzemy kredyty gotówkowe zawsze mamy ogrom wątpliwości – nie wiemy jaki bank wybrać, komu zaufać, na co zwracać uwagę. Nawet po przeczytaniu kilkunastu poradników o finansach nie wiemy nadal jak zacząć swoją historię z kredytami. Zastanawiamy się zatem gdzie dokładnie szukać pomocy i do kogo się zwrócić. Ten pierwszy krok może wyjść nam bardzo na plus lub bardzo na minus. Wszystko zależy od tego jak dokładnie zaczniemy i jak będziemy nasz kredyt kontynuować. Może się zdarzyć tak, że kredyt okaże się zbyt obciążający dla młodego człowieka. Co musimy wtedy zrobić? Negocjować z bankiem – zwiększyć czas kredytowania i jednocześnie zmniejszyć ratę. Dzięki temu kredyt gotówkowy będzie zdecydowanie mniej odczuwalny przez naszą kieszeń. Jednak nie zawsze kredyt okaże się zbyt wielki. W większości przypadków młodzi ludzie świetnie radzą sobie z ich spłacaniem rat, niezależnie od tego na jaką są kwotę. Początki kredytowania bywają skomplikowane tylko dlatego, że niewiele wiemy o kredytach – telewizja codziennie opowiada nam o super ofertach w które nie wierzymy.

   Wpisujemy w przeglądarkę jak wziąć kredyty gotówkowe i za moment kompletujemy wszystkie dokumenty, zbieramy podpisy z pracy i lecimy po jakikolwiek kredyt. Fascynacja niezależnością finansową, możliwością korzystania z kredytu czy karty kredytowej jest zazwyczaj ogromna. Pamiętajmy jednak o zdrowym rozsądku. Branie kredytów gotówkowych na wszystko co wpadnie nam w oko – takie kredytowanie może doprowadzić naszą historię w banku do ruiny i za kilka lat będziemy mogli zapomnieć o większym kredycie na mieszkanie czy samochód. Warto zatem odpowiedzialnie i sumiennie budować swoją historię kredytową. Niestety, bank bierze pod uwagę wszystkie nasze kredyty, nawet te najmniejsze. Jeżeli któryś będzie spłacany po terminie lub wcale, bank z pewnością nie zgodzi się na udzielenie nam kolejnego, a za kilka lat nawet już po spłaceniu kredytu, nasza historia zaowocuje na naszą niekorzyść.

   Jak poprowadzić swój kredyt kiedy już go weźmiemy? Lepiej ratę zapłacić kilka dni wcześniej, niż kilka dni później – to już opóźnienie, a dla spóźnialskich bank nie ma ciekawych ofert. Wszystkie kredyty gotówkowe możemy połączyć w jeden jeśli już nam się ich nazbierało – zapytajmy o to w banku w których mamy najlepsze warunki kredytowe. Jeśli jeszcze wszystko jest przed nami, zastanówmy się dokładnie nad tym jaka kwota będzie nam konieczna i na co możemy sobie jeszcze pozwolić. Spróbujmy zatem nie działać zbyt szybko. Wszelkie informacje na temat kredytów znajdziemy nie tylko na stronach internetowych, ale również w placówkach bankowych. Warto pytać o wszystko i przede wszystkim słuchać odpowiedzi.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   jakprzetrwac
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 lipca 2016 13:38
 • środa, 11 maja 2016
  • Czasy gwarantujące atrakcyjne kredyty gotówkowe

   Kredyt gotówkowy dziś cieszy się ogromnym powodzeniem, jeśli chodzi o inwestycje finansowe. Oferta ta jest bardzo kusząca, cechuje się komfortowymi warunkami oraz szybką realizację. To jednak nie powinno zmyślić grono zainteresowanych, bo zawsze kiedy chodzi o pieniądze to podstawą jest jednak wiedza. Pobranie cennych wskazówek aktualnie nie jest niczym skomplikowanych, jest przecież tysiące dostępnych źródeł informacji, a podstawą jest zaangażowanie oraz cierpliwość. Pieniądz niestety potrafi zaślepić wyobraźnię, stąd też niekiedy słyszy się o porażkach finansowych. Warto jest poświęcić czas na przeanalizowanie propozycji kredytowych, bo jednak jest to pożyczka, która trzeba z czasem spłacić, co do grosza. Zbyt pochopne decyzje bardzo często kończą się niepowodzeniem oraz fiaskiem, a więc absolutnie ryzyko jest nieopłacalne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przed ostatecznym wyborem sprawdzić wszelkie źródła informacji, są one ogólnodostępne, zatem szybko jest możliwość pochłonąć niezbędną wiedzę. Warto jest pamiętać, że bezpieczeństwo przy inwestycja finansowych jest kluczowe. Każdy kredyt gotówkowy jest inny i tym punktem trzeba się kierować. Kredytobiorcą jest ta osoba, która właśnie decyduje się na ofertę finansową. Oczywiście musi pamiętać o tym, że po podpisaniu dokumentów dostaje pieniądze i zobowiązana jest do przestrzegania warunków umowy. Rzecz jasna chodzi o regulowanie zadłużenia w określonym terminie, więcej na ten temat znajdziesz tutaj http://www.gotowka-na-czas.pl/.

   Ciekawym i budzącym duże zainteresowanie jest kredyt gotówkowy na dowolny cel. Rzeczywiście jest to oferta dla każdego, cechująca się komfortem. Osoby zainteresowane propozycją finansową najpierw zobowiązane są przedstawić danemu bankowi swoją wiarygodność. Zazwyczaj jest to weksel in blanco, poręczenie osób trzecich i niekiedy zaświadczenie o ubezpieczeniu, jako dodatkowy dokument. Starsze osoby także wybierają powyższą opcję, kredyt gotówkowy na dowolny cel nie jest ofertą zwracająca szczególną uwagę na metrykę urodzenia, zatem śmiało każdy może skorzystać. Senior zobowiązany jest do dostarczenia ostatniego wycinka emerytalnego i zaświadczenia z ZUS, stąd też bank szybko ma możliwość obliczenia danego kapitału. Zagospodarowanie środków zależy od osoby zainteresowanej, śmiało może to być inwestycja w dom, sprzęty AGD, lub rozrywkę. Grunt, że ostateczna decyzja należy właśnie do kredytobiorcy. Oczywiście warto jest również wspomnieć o karcie kredytowej, która także zalicza się do gotówkowych, chociaż mało kto zdaje sobie sprawę. Powodem jest zapewne to, że środki nie są wpłacane do ręki klienta, lecz na jego konto. Jest to rozwiązanie zabezpieczające, ponieważ właściciel kapitału ma do niego dostęp, ale ograniczony, poprzez określony limit dziennych wypłat. Ta opcja się sprawdza, gdyż większość klientów niestety ma słabość do pieniędzy, a dzięki karcie kredytowej niczym nie ryzykuje. Kredyt na rachunek bieżący cechuje się tym, że wykorzystywane jest konto, które istnieje już jakiś czas. Wybrany bank oczywiście przed ostateczną decyzją najpierw sprawdza historię rachunku i gdy wszystko jest w porządku osoba zainteresowana ma zagwarantowaną gotówkę.

   Kredyt jest naprawdę dobrym rozwiązaniem, ale wtedy gdy rzeczywiście jest rozsądne podejście do tego tematu. W razie nawet minimalistycznych wątpliwości to nie pozostaje nic innego jak je rozwiać. Trzeba przyznać, że poziom życia w diametralnym tempie się rozwinął i z tego jest warto korzystać, wybierając właśnie atrakcyjne kredyty gotówkowe. Banki mają coraz więcej ciekawych ofert do zaprezentowania.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   jakprzetrwac
   Czas publikacji:
   środa, 11 maja 2016 10:23
 • piątek, 25 marca 2016
  • Jak poradzić sobie z podpisaniem uczciwej umowy kredytowej?

   Każdy kredytodawca pragnie zoptymalizować maksymalnie koszty umowy kredytowej. Niestety regulaminy kredytów gotówkowych bywają niezwykle skomplikowane, a analiza ostatecznych kosztów zobowiązania bywa problematyczna nawet dla osób doświadczonych pod względem ekonomicznym. Jak zatem wybrać i poradzić sobie z podpisaniem faktycznie uczciwej umowy kredytowej? W artykule poznasz kilka wartościowych informacji pozwalających na uzyskanie zadowalających wyników podczas nawiązywania współpracy z bankami detalicznymi lub parabankami, zobacz tutaj czym się kierować wybierając pożyczkę http://www.splatka.pl/.

   Informacja o kredycie gotówkowym jest ogólnodostępna

   Kredytobiorca musi rozumieć swoje prawa dotyczące pozyskiwania kredytów gotówkowych. Każdy bank oraz parabank (chociaż nieco bardziej liberalnie) jest zobowiązany do podawania informacji o całkowitym koszcie pożyczki krótkoterminowej lub innej. Co zatem zawiera się w całkowitym koszcie pożyczki? Większość ludzi kojarzy wyłącznie kredyt z oprocentowaniem, a to niestety nie wszystko. Trzeba rozpatrzyć jeszcze dodatkowe ubezpieczenie, np. pozwalające ochronić się po nagłej śmierci dłużnika czy po stracie przez niego najważniejszego źródła dochodu. Do całkowitych kosztów kredytu wlicza się jeszcze prowizja oraz opłaty manipulacyjne za sam fakt złożenia wniosku. Niektórzy pożyczkodawcy wycofują się z tej praktyki, ponieważ wielu specjalistów prawnych uważa ją za nierozsądną z perspektywy przeciętnego konsumenta. Jeżeli chcesz nieco obniżyć koszty kredytu spłacaj prowizję banku od razu. Wtedy prowizja nie zostanie dodatkowo oprocentowana w umowie, a tak się niestety zdarza cały czas.

   Wiele czynności analitycznych wykonuj samodzielnie i składaj wniosek o kredyt świadomie

   Rozsądna praktyka to monitorowanie wszystkich ofert kredytów gotówkowych występujących na rynku za pośrednictwem multimedialnych porównywarek. Dzięki temu ocenisz, gdzie masz największe szanse pozyskania wartościowego zobowiązania. Jeżeli składasz wniosek o kredyt bank detaliczny wysyła zapytanie do bazy BIK. Jeżeli takie zapytanie zostanie wysłane zbyt dużo razy po prostu nie otrzymasz kredytu gotówkowego, bo żaden pożyczkodawca ci nie zaufa. Upewnij się również czy podczas pozyskiwania kredytu gotówkowego nie musisz przypadkiem podpisywać dodatkowych umów, chociażby dotyczących otwarcia rachunku osobistego, na który wpłynie kwota pożyczki krótkoterminowej. Banki detaliczne chcą praktycznie za każdym razem maksymalnie powiązać klienta do swojej oferty. Jeżeli bierzesz kredyt gotówkowy i jednocześnie otwierasz rachunek narażasz się na zwiększone koszty. Warto zatem zapobiegać takim sytuacjom i dopytywać się, czy przelew może wyjść na inny rachunek. Poza tym im dłuższy cykl spłaty rat wybierasz, tym więcej płacisz ogólnie za kredyt. Przeanalizuj gospodarstwo domowe pod względem maksymalnej kwoty rat, jaką możesz udźwignąć bez narażania się na problemy ekonomicznej. Warto nawet pozamykać niektóre zobowiązania.

   Uczciwy kredyt jest do twojej dyspozycji

   Kredyty gotówkowe to zdecydowanie najpopularniejsze instrumenty zadłużeniowe. Podstawowa wiedza o ich zaciąganiu i analizowaniu pozwala uniknąć ogromu problemów formalnych. Najbezpieczniej jest wykorzystać oferty banków detalicznych, a parabanki zostawić sobie jako alternatywę w ostateczności. Nie ryzykuj nadmiernie i zawsze dopytuj doradcę o możliwości obniżenia oprocentowania. Pracownicy banku muszą odpowiadać na szczegółowe pytania klientów zgodnie z uwarunkowaniami prawnymi. To zatem niesamowita przewaga z perspektywy przeciętnego kredytobiorcy. Czy wykorzystasz zgromadzone w artykule wskazówki?

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   jakprzetrwac
   Czas publikacji:
   piątek, 25 marca 2016 11:34
 • piątek, 05 lutego 2016
  • Kredyt gotówkowy oto szczegóły

   Popularną i jakże budzącą ciekawość jest oferta kredytu gotówkowego. Rzeczywiście trudno jest przejść obojętnie obok tak kuszącej propozycji, należy jednak zdawać sobie sprawę, że zawsze gdy chodzi o pieniądze podstawą jest wiedza i w ten sposób zagwarantowanie sobie bezpieczeństwa.

   Na początek warto jest w ogóle zastanowić się czym jest kredyt gotówkowy, to umowa z bankiem na określonych warunkach. Klient podpisujący dokumenty oraz pobierający środki z ramienia banku staje się kredytobiorcą, zatem ma konkretne zobowiązania.

   Aktualnie dużą frekwencją zainteresowania cieszy się kredyt gotówkowy na dowolny cel, nic dziwnego, trudno jest przejść obojętnie obok takich propozycji. Zagwarantowane jest minimum formalności, ale wiadomo, pierw trzeba przedstawić swoją wiarygodność. Mianowicie chodzi tu o weksel in blanco, poręczenie osób trzecich i zaświadczenie o ubezpieczeniu jako dodatek. Nie każdy przecież posiada ten papier, jeśli jednak ma się owy argument warto jest go zaprezentować. Osoby starsze również mogą korzystać z powyższej opcji, a dlaczego nie? Jest to przecież propozycja dla każdego, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, by senior również stał się klientem. Zobowiązany jest on w terminie dostarczyć ostatni wycinek emerytury oraz zaświadczenie z ZUS, z tych właśnie dokumentów oblicza się kwotę realną. Na co przeznaczyć kapitał? Jak już sama nazwa wskazuje, wszystko zależy od osoby zainteresowanej. Kredyt na rachunek bieżący jest wykorzystaniem istniejącego konta, zatem oszczędza się przede wszystkim mnóstwo czasu. Bank pierw sprawdza historię podanego konta, w momencie kiedy wszystko jest pod kontrolą, a klient wiarygodny, wtedy można śmiało czekać na finanse. Kredyt na rachunek bieżący to przede wszystkim ogromna wygoda. Karta kredytowa jest tania w utrzymaniu, pierw trzeba zwrócić uwagę, że wyróżnia się tym, że finanse od razu przelane są na konto. Zamrożone środki można wypłacać, ale tylko w określonej kwocie, dzięki czemu zagwarantowane jest bezpieczeństwo. Nie każdy rozsądnie potrafi działać z finansami i z tego należy zdawać sobie sprawę, karta kredytowa to po prostu doskonała ochrona, w sam raz dla niepewnych osób, które dzięki powyższej ofercie niczym nie ryzykują.

   Kredyt gotówkowy nie jest trudną sprawą, ale to jak będzie się przedstawiał zależy tylko i wyłącznie od osoby zainteresowanej, tej która decyduje się na takie rozwiązanie. Każda oferta finansowa powinna być bardzo dokładnie przeanalizowana, bo przecież gdy chodzi o pieniądze przygotowanie odgrywa kluczowa rolę, nie ma co ryzykować.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   jakprzetrwac
   Czas publikacji:
   piątek, 05 lutego 2016 10:13
 • środa, 09 grudnia 2015
  • Kredyty gotówkowe wybieraj odpowiedzialnie.

   Reasumując, możemy stanowczo napisać, że w życiu należy od czasu do czasu skorzystać z kredytu gotówkowego. Po co czekać z realizacją planów czy zamiarów najlepiej wziąć kredyt u już dziś mieć możliwość spełniania się w życiu. Pamiętajmy, kredyty gotówkowe zostały stworzone z myślą o nas i o tym by ułatwić nam życie. Skorzystajmy z tej okazji, jaką oferują nam banki. Ostatecznie na kredycie gotówkowym wszystkie strony czerpią korzyści. Bank i kredytobiorca otrzymują swoje profity. Kredyt gotówkowy jest pewny. Wejdź i kliknij w ten link, zobacz najlepsze oferty kredytów gotówkowych. 

   W dzisiejszych czasach często brakuje nam pieniędzy na różne artykuły, jedne są bardziej potrzebne inne mniej, ale ostatecznie brakuje nam jakiejś kwoty do spełnienia konkretnego celu. Z przykład możemy podać chociażby lekarstwa, tutaj szczególnie można uwzględnić osoby starsze. Czasem brakuje nam na nowe buty, ubranie czy sprzęt RTV lub AGD. Takie sytuacje dzisiaj się zdarzają, to normalne i nie ma się, czego wstydzić. Najważniejsze to się nie przejmować, ponieważ zdrowie jest najważniejsze a wyjście z sytuacji zawsze się znajdzie. Takim wyjściem z sytuacji jest kredyt gotówkowy, czyli taki, który w całości jest wypłacany w gotówce. Pamiętajmy, że kredyty gotówkowe to doskonałe rozwiązanie na brak pieniędzy, mało tego, czasem jest to jedyne rozwiązanie na brak pieniędzy. Dzięki pieniądzom uzyskanym z kredytu gotówkowego, będziemy mogli zakupić odpowiednie lekarstwa, kupić nowe ubranie czy sprzęt RTV i AGD. Nie obawiajmy się kredytów gotówkowych, one zostały stworzone z myślą o nas i o naszych codziennych potrzebach. Spójrzmy na osoby, które już skorzystały z kredytu gotówkowego, są w pełni zadowolone i usatysfakcjonowane. Z nami będzie podobnie, musimy tylko zdecydować się na ów kredyt gotówkowy, a po upływie jakiegoś czasu, gdy spojrzymy wstecz, wstecz zrozumiemy, ż faktycznie było warto.

   Kredyt gotówkowy może być a w zasadzie jest, realnym zastrzykiem pieniędzy, pieniędzy tak często potrzebnych i pieniędzy, które dziś czasem ciężko dostać. Pamiętajmy tez o tym, że jeżeli posiadamy na przykład własną firmę, to możemy wziąć kredyt gotówkowy po to by zainwestować, owe pieniądze w firmę. Tak już postąpiło wielu przedsiębiorców i bardzo wiele na tym zyskali. Dlatego warto również zaciągnąć kredyt gotówkowy na rozwój naszej działalności gospodarczej. Jeżeli spojrzymy na kredyt gotówkowy też nieco z innej strony, to zrozumiemy, że może to być pozytywny bodziec, który zmieni nasze życie na lepsze. Może to być bodziec, który sprawi, że nasze życie na nowo nabierze sensu a my werwy do działania. Czasem nie potrzeba zbyt wiele, czasem wystarczy trochę dodatkowej gotówki po to by na przykład zrealizować plany czy konkretne marzenia. Warto pomyśleć o kredycie, jego spłata będzie dostosowana do naszych możliwości i oprocentowanie zazwyczaj nie jest wysokie. Dziś jak nigdy wcześniej banki w dużym stopniu dbają o swoich klientów a więc i kredytobiorców.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   jakprzetrwac
   Czas publikacji:
   środa, 09 grudnia 2015 08:58
 • czwartek, 29 października 2015
  • Jak to jest z tymi finansami czyli co wybrać

   Obecne pokolenie ma ogromne szczęście, że może funkcjonować na takim podłożu, tj. bogatym. W razie problemów zawsze można skorzystać z ofert bankowych.

   Prawda jest taka, że dziś temat finansów jest kluczowy, jeśli chodzi o codzienność. Praktycznie ciągle się go porusza, pod różnym kątem. Jest wiele ciekawych rozwiązań, czy to w kwestiach oszczędności, czy pożyczek, jedyne co to należy wybrać coś korzystnego dla siebie.

   Na to dziś można liczyć jeśli chodzi o świat finansów

   Finanse, temat niekończący się, jednak można śmiało powiedzieć, że to kredyty dziś przebijają wszystko. Jest ogromne zainteresowanie z tego względu, że funkcjonuję się na wysokim poziomie, chce się spełniać różne marzenia, dlatego też taki a nie inny pomysł wchodzi w życie. Trzeba jednak być zorientowanym, jak wiadomo każdy bank ma określone oprocentowanie, a więc kredytobiorca w tym przypadku pierw powinien pobrać kluczowe wiadomości, aby móc świadomie podjąć decyzję. Praktycznie pod każdym kątem można uzyskać pomoc finansową, pierwszą propozycją jest na dowolny cel. Wygodna oferta, szybka w realizacji, trzeba tylko mieć jakiś plan na co przeznacza się dane pieniądze. Oczywiście instytucji bankowej nie trzeba tego tłumaczyć, bo jest to na dowolny cel, a więc każdy klient wydaję na co tylko mu się podoba, jednak zaleca się mieć strategię zagospodarowania. Po co robić sobie długi bez żadnego konkretnego stanowiska? Czasem jest to realizacja marzeń innym zaś nagła okoliczność gdy czas się liczy, ważna jest szybka reakcja. Kredyt na rachunek bieżący oraz karta kredytowa także są mocno nagabywane. Te rodzaje kredytów zalicza się do krótkoterminowych. Konsumpcyjny również, jednak jest to trochę inny przykład z tego względu, że zazwyczaj chodzi tu o duży kapitał, a więc osoba zainteresowana powinna zdawać sobie sprawę, że regulacja może być kłopotem. Raty rozłożone są w krótkim czasie, a więc to może być obciążenie. Do długoterminowych zalicza się między innymi hipoteczny, zresztą znany, nie jedna osoba wybrała tę drogę. Wiadomo, ciężko jest samodzielnie zaoszczędzić na zakup mieszkania. To rozwiązanie jest strzałem w dziesiątkę, lecz tylko wtedy gdy rzeczywiście włożone jest zaangażowanie w poszukiwania, orientacja z czym się ma do czynienia i dobór dla siebie oprocentowania.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   jakprzetrwac
   Czas publikacji:
   czwartek, 29 października 2015 11:47
 • środa, 07 października 2015
  • Kredyt gotówkowy doskonałym rozwiązaniem dla osób starszych.

    W dzisiejszych czasach jak nigdy wcześniej potrzeba pieniędzy do tego by móc realizować swoje marzenia, swoje plany i najzwyczajniej w świecie działać. Ale są osoby starsze, są emeryci i są renciści, im czasem potrzeba pieniędzy nie po to by spełniać marzenia czy wyznaczone cele życiowe, im potrzeba pieniędzy do tego by móc przeżyć kolejny dzień, by móc zakupić potrzebne lekarstwa, by mieć, za co opłacić rachunki i podatki, by wreszcie mieć, z czego żyć i każdego następnego dnia, jaki przed nimi będzie móc coś zjeść by dalej żyć i walczyć o swoje życie. Osoby starsze potrzebują pomocy, niestety coraz częściej pozostają sami, co wówczas mogą zrobić? Często jedynym dobrym rozwiązaniem jest wystąpienie o przyznanie kredytu. To słuszne posunięcie, ale trzeba tutaj od razu zaznaczyć, że jeżeli kredyt to tylko kredyt gotówkowy. Kredyt gotówkowy jest doskonałym rozwiązaniem dla osób w podeszłym wieku, dla osób potrzebujących pieniędzy tu i teraz. Wejdź na ten link po najkorzystniejszy kredyt w sieci.

   Powstaje zasadnicze pytanie, dlaczego kredyt gotówkowy jest takim dobry rozwiązaniem dla osób starszych, dla emerytów i dla rencistów? Odpowiedz jest bardzo prosta, kredyt gotówkowy jest w całości wypłacany gotówkowo, to też osoba starsza nie musi posiadać na przykład konta w banku, a zazwyczaj jest właśnie tak, że takiego konta bankowego nie posiada. Osoba starsza otrzymuje daną kwotę kredytowa tu i teraz do swojej ręki, to ogromny plus. Inny dodatkowy pozytyw to fakt, że kredyty gotówkowe nie są obciążone dużą biurokracją i wieloma formalnościami, kredyt gotówkowy można szybko i bez większych przeszkód otrzymać w krótkim terminie czasowym. Wystarczy tylko podejść do najbliższej placówki oferującej takie właśnie kredyty gotówkowe i zapytać specjalisty o najlepsze rozwiązanie dla nas. Pamiętajmy, że taki kredyt gotówkowy często jest jedyną deską ratunku dla osób starszych.

   Reasumując widzimy jasno, że kredyt gotówkowy jest idealnym rozwiązaniem na wiele problemów nękających osoby starsze jak chociażby brak środków na potrzebne lekarstwa i tego typu preparaty. Nie obawiajmy się kredytów gotówkowych one w rzeczywisty, realny sposób mogą nam pomóc poradzić sobie z życiowymi przeciwnościami, kredyt gotówkowy to nasza przyszłość.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   jakprzetrwac
   Czas publikacji:
   środa, 07 października 2015 12:27
 • piątek, 11 września 2015
  • Na co warto zwrócić uwagę przy zaciąganiu kredytu

   Oszczędności zbyt małe by sfinansować zakup mieszkania – to najczęstszy powód dla którego wiele ludzi decyduje się na zaciągnięcie zobowiązania jakim niewątpliwie jest kredyt mieszkaniowy. Gdy już jesteśmy pewni, że chcemy i jesteśmy w stanie przyjąć na swoje barki ciężar spłaty tego kredytu, warto zwrócić uwagę na parę czynników, które być może są w stanie ułatwić nam to. Należy pamiętać o tym, że nasze zarobki muszą być na tyle duże, by być w stanie w ich ramach uregulować miesięczną ratę i zdołać utrzymać się. Dodatkowo warto jest posiadać trochę oszczędności, które przez bankowców określane są mianem „wkładu własnego”. Banki owszem, afiszują się tym, że chętnie udzielą kredytu, jednak wymagają także pewnej inwencji od potencjalnych kredytobiorców. Co również ważne, warto zwrócić uwagę na swoją dotychczasową historię kredytową. Hasło „coraz więcej zobowiązań” niejednokrotnie bywa równoznaczne z „coraz cięższa spłatą”, a wtedy bank prawdopodobnie odrzuci nasz wniosek. Tak samo dzieje się w przypadku, gdy zalegamy ze spłatami dotychczasowego kredytu. Im bardziej rzetelny klient, tym większe zaufanie w banku rodzi i tym bardziej wiarygodny dla niego jest. Jeśli już wiemy, że jesteśmy w stanie spłacić kredyt mieszkaniowy, dobrze jest, byśmy zwrócili uwagę na czynniki od których zależy czy będzie on dla nas w miarę korzystny. Tak więc przy wyborze takiego kredytu liczy się przede wszystkim to, żeby było jak najtaniej. Z kolei na to składa się parę czynników, między innymi jego oprocentowanie, opłaty dodatkowe czy też marża. Dwie ostatnie wielkości zależne są od tego czy kredyt został zaciągnięty w walucie obcej czy też w złotówkach. Co więcej, idealny kredyt mieszkaniowy winien spełniać posiadać jak najniższe oprocentowanie oraz marżę. Ważny jest również czynnik zwany przez bankowców „spread”. Jest to różnica między sprzedażą a zakupem waluty obcej i im jest ona mniejsza tym lepiej dla nas. Ostatnie są opłaty dodatkowe, w których skład wchodzą między innymi ubezpieczenia od utraty pracy czy niskiego wkładu własnego. Najlepiej jest, gdy takich składowych nie ma w ogóle przy kredycie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   jakprzetrwac
   Czas publikacji:
   piątek, 11 września 2015 11:41

Kanał informacyjny