Jak przetrwać

Wpisy

 • czwartek, 30 listopada 2017
  • Kredyt na kwotę 50 tys. złotych na okres 60 miesięcy.

   Kredyt gotówkowy w Banku BGŻ BNP Paribas.

   Sprawdźmy jaki kredyt na kwotę 50 tysięcy złotych, z okresem kredytowania wynoszącym 60 miesięcy cieszy się największą popularnością wśród kredytobiorców. Okazuje się, że najlepszą ofertą jest kredyt gotówkowy w Banku BGŻ BNP Paribas. Jest to oferta promocyjna. Oprocentowanie nominalne wynosi 4,99%. Jest to kredyt, który oprocentowany jest według stałej stopy procentowej, ale samo oprocentowanie zależy od tego jaka jest kwota kredytu, na ile miesięcy kredytobiorca rozłożył spłatę zobowiązania, a także jakim jest klientem w ocenie banku. Prowizja jaką bank nalicza za udzielenie kredytu jest bardzo mała w porównaniu do innych ofert innych banków i wynosi 1,50%. Bank może nie naliczyć w ogóle prowizji za przyznanie kredytu, zaś maksymalna jej wartość nie przekracza 7%. RRSO jest dosyć niskie i utrzymuje się na poziomie 5,76%. Ubezpieczenie tego zobowiązania jest wymagane od kredytobiorcy i doliczane jest jednorazowo do kwoty kredytu. Dla naszego kredytu na kwotę 50 tysięcy złotych z okresem kredytowania wynoszącym 60 miesięcy każda rata będzie po 957,48złote. Suma odsetek w okresie kredytowania jaką spłacimy to suma 6699złotych. Całkowicie do spłaty przyjdzie nam łącznie kwota 57 448,96złotych, o kredycie przeczytasz także na http://przyjaznebanki.net/.

   Pożyczka gotówkowa w Banku Citi Handlowym

   Pożyczka gotówkowa jaką oferuje nam Bank Citi Handlowy to oferta online skierowana do nowych klientów banku. Wybierając tą ofertę możemy liczyć na oprocentowanie nominalne rzędu 4,99% w skali roku. Pożyczka gotówkowa w Banku Citi Handlowym oprocentowania jest według zmiennej stopy procentowej i może być ono uzależnione od kwoty kredytu, okresu spłaty, jak też i od tego jaka jest zdolność kredytowa kredytobiorcy. Prowizja za udzielenie nam kredytu jaką naliczy bank stanowi 5,00% kwoty kredytu jaka została nam przyznana. Maksymalna wysokość prowizji wynosi 11%. Dla naszego kredytu tytułem prowizji zapłacimy 2500 złotych. Bank od kwoty 50 tysięcy złotych na okres 60 miesięcy, wyliczy nam raty miesięczne po 990,50złotych. RRSO przyjmuje wartość 7,36%. Całkowicie do spłaty będziemy mieć kwotę 59 429,96złotych. Ubezpieczenie do kredytu nie jest obowiązkowe. Jeżeli klient jednak się na nie zdecyduje ma do wyboru cztery różne pakiety. Pierwszy z pakietów, pakiet standard to koszt ubezpieczenia 1,6% kwoty kredytu netto, drugi z pakietów, pakiet plus to koszt ubezpieczenia to 3,2% kwoty kredytu netto, pakiet trzeci PREMIUM stanowi 4,1% kwoty kredytu netto. Tytułem odsetek od naszego kredytu zapłacimy łącznie 6930złotych.

   http://przyjaznebanki.net/http://przyjaznebanki.net/http://przyjaznebanki.net/

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   jakprzetrwac
   Czas publikacji:
   czwartek, 30 listopada 2017 11:09
 • piątek, 13 października 2017
  • Kredyt gotówkowy a zaświadczenie o dochodach?

   Zaświadczenie o dochodach- jest to dokument potwierdzający iż przeciętny Kowalski pracuje i otrzymuje za każdy miesiąc wypłatę. Każdy z banków będzie po dowodzie tożsamości pytać o zaświadczenie o dochodach które będzie potrzebne dla przeprowadzenie dla przedstawiciela banku aby udzielić nam kredytu. Takie zaświadczenie można tylko uzyskać pracując i za swoją pracę ubiegać się o wypłatę od swojego pracodawcy. Każdy pracodawca ma obowiązek na prośbę swojego pracownika na wydanie takiego zaświadczenia. Jeżeli zwykły człowiek pracujący będzie potrzebował wziąć kredyt bez takiego zaświadczenie nie dostanie, ponieważ dla banku będzie osobą która nie będzie mogła spłacić kredyty który udzieli mu przedstawiciel. Dochodzi do wywiadu o płynność finansową która spowoduje spłatę takiego kredytu. Jeżeli przedstawimy dla banku takie zaświadczenie o dochodach stajemy się wiarygodnym klientem,iż będziemy wstanie spłacać kredyt który nam bank udzieli.

   Płynność finansowa- jest to zdolność przeciętnego człowieka do spłat należności dla poszczególnych wierzycieli chodzi tu o bank, w którym wzięliśmy kredyt. Właśnie ta płynność finansowa dla banku jest najważniejsza czyli czy będziemy w stanie spłacać raty wobec banku za kredyt. Mówiąc krótko płynność finansowa a zaświadczenie o dochodach jest podstawą do udzielenia nam kredytu przez bank. Każdy zwykły obywatel jeśli to przedstawi będzie mógł dostać kredyt i go spożytkować na dowolny cel.

   Kredyt jest udzielany na dowolny cel dla klienta ale jeżeli nie spełniamy wymagań wobec banku możemy się pożegnać z kredytem. Trzeba się liczyć z tym iż bank jest placówką w której możemy to załatwić ale my musimy też jakieś dokumenty przedstawić dla banku aby nam udzielił kredytu. Kredyt jest produktem dla banku który jest dla osób którzy mają kłopoty finansowe i nie mają możliwości poradzenia się w trudnej chwili, więc przeciętni zjadacze chleba też powinni iż na tak zwaną gębę nikt nam nic nie da i nie powinniśmy się łudzić że dostaniemy kredyt.

   Kredyt jeżeli można powiedzieć dla innych jest to ucieczka do ostatniego ratunku, człowiek który nie ma pieniędzy właśnie bierze kredyt. Powinien przed taką transakcją z bankiem posiadać wiedzę iż są zasady których się nie da obejść więc zaświadczenie jest ważne dla banku i też powinno dla nas samych, jeżeli chcemy wziąć kredyt, wejdź i sprawdź sam dzięki portalowi http://www.nawigacjafinansowa.pl/.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   jakprzetrwac
   Czas publikacji:
   piątek, 13 października 2017 10:27
 • poniedziałek, 24 lipca 2017
  • O pułapce pożyczkowej

   Jeśli kiedykolwiek brakowało Ci środków pieniężnych i czekałeś na kolejną wypłatę, możesz być skłonny do skorzystania z wielu firm oferujących wypłaty pożyczki. Ale czy są warte ryzyka?

   Wypłatą pożyczki jest pożyczka wydana na pokrycie kosztów do następnego dnia wypłaty, stąd nazwa. Firmy, które to oferują dają do dyspozycji usługi szybkie i łatwe, tworząc wizerunek idealnego sposobu na to, aby uzyskać zaliczkę na płace, a jednocześnie starannie odciągać uwagę od potencjalnych pułapek i zagrożeń związanych z taką transakcją. Pożyczka ta pozwala pożyczyć pewną sumę, a następnie ją zapłacić, z określoną opłatą dodaną do tego, gdy otrzymujesz wynagrodzenie. Opłata pobierana jest w formie odsetek i jako taka kwota rośnie, im więcej bierzesz pożyczek. Oczywiście, inną poważną wadą jest to, że również musisz dysponować dobrze pożyczką i czasem.

   Firmy oferujące pożyczki lubią nalegać, ale to nie jest problem - przecież tylko pożyczasz pieniądze na tydzień lub - dopóki nie zapłacisz. Ale dla wielu niefortunnych kredytobiorców sytuacja rozwija się w inny i znacznie mniej przyjemny sposób.

   Wielu ludzi, którzy skończą w scenariuszu, w którym rozpaczliwie potrzebują pieniędzy, nie myślą zbyt wiele o przyszłości, twierdząc, że mogą przekroczyć ten pułap, kiedy do niego dojdą. Ale po odłożeniu tego do następnej zapłaty, aby spłacić pożyczkę, najprawdopodobniej pozostaniesz z taką samą sytuacją pod koniec miesiąca - co prowadzi do tego, co często określa się mianem pułapki pożyczki pożyczkowej lub cyklem wypłaty pożyczki.

   Pułapka wypłaty pożyczki powstaje, gdy kończy się na uzależnieniu od tego rodzaju pożyczek, aby móc zapłacić kolejną. Możesz na przykład zacząć od kredytu w wysokości 200 złotych, co ma utrzymać cię do czasu zapłaty. Kiedy nadejdzie dzień wypłaty, możesz spodziewać się, że zapłacisz 50 złotych za to- więc masz do spłaty 250 złotem przed kolejnym miesiącem. Jeśli wydatki są racjonalnie spójne, oznacza to, że za niedługo znajdziesz się w pułapce pożyczkowej. Ale pożyczka w wysokości 250 złotych, której potrzebujesz, wzrasta do ponad 300 złotych, gdy dodasz odsetki - co w następnym miesiącu daje Ci jeszcze mniej gotówki. Może to brzmi śmieszne, ale finanse wielkich ludzi kończą się na uwięzieniu w tej stałej spirali ze względu na wypłaty pożyczki.

   Co dalej?

   Oczywiście, to prawie nieuchronnie prowadzi do ostatecznej sytuacji, gdy kwota należna do pożyczkodawcy przekracza miesięczne wynagrodzenie, i musisz poprosić o odroczenie spłaty. To wtedy, gdy przyniesie wysoką stopę procentową - przy typowej stawce pożyczka w wysokości 200 złotych zgromadziłaby ponad 4000 złotych odsetek w ciągu roku. Z tego można zobaczyć, jak wiele osób kończy w tragicznych sytuacjach finansowych tylko po to, aby pożyczyć trochę zapasowej gotówki.

   Możesz zapytać, w jaki sposób możesz tego uniknąć, czy kredyt wypłaty pożyczki jest zawsze wart ryzyku. Firmy wypłacające pożyczki gotówkowej twierdzą, że odpowiedzialni kredytobiorcy po prostu wykorzystują te usługi w nagłych wypadkach, a nie używaj ich do pokrycia codziennych wydatków, aby nie musieć korzystać z drogich szybkich pożyczek może lepiej reguralnie odkładać i zarabiać - http://www.lokatanajuz.pl/? Te pytanie zostawiam Wam, odpowiedzi szukajcie w linkowanej stronie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   jakprzetrwac
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 24 lipca 2017 09:47
 • wtorek, 06 czerwca 2017
  • Kredyt gotówkowy – na co zwrócić szczególną uwagę?

   Dziś na rynku finansowym możemy znaleźć różne produkty bankowe. Dzięki zastrzykowi gotówki możemy spełniać swoje marzenia, ale nie tylko. W prosty sposób można podratować swój domowy budżet. Jest w czym wybierać, gdyż oferty różnią się między sobą.

   Na co zwrócić uwagę?

   Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić decydując się na kredyt gotówkowy to koszt jego koszt całkowity. W porównaniu do kredytu samochodowego kredyt gotówkowy będzie lepszym rozwiązaniem. Posiada on takie cechy mianem której otrzymał by kredyt hipoteczny. Wysokość prowizji w tym przypadku zależy od określonego banku u którego zaciągnęliśmy kredyt. Z kolei kredyt samochodowy nie jest zbyt dobrą opcją z tego względu, że czasami zmieniamy swoje plany i zamiast samochodu chcemy kupić inny pojazd. Kredyt samochodowy obejmuje tylko ten jeden pojazd i przyjdzie nam całkiem sporo zapłacić za inny zakup. W umowie kredytowej jest jasno powiedziane, że kredyt powinien iść tylko na ten cel. Kiedy jest inaczej to niestety musimy zapłacić karę za nie wywiązanie się w umowy. Często kara jest tak wysoka, że zerwanie umowy kredytowej nie jest tego warte.

   Najważniejsze cechy kredytu gotówkowego

   Tak naprawdę musi go cechować dobra oferta i bez tego ani rusz. Proszę sobie wyobrazić kredyt gotówkowy z mniej atrakcyjną ofertą, która będzie dla nas utrapieniem przez najbliższe lata. Dlatego warto na to zwrócić szczególną uwagę. Taki kredyt nie powinien być dla nas kulą u nogi a wręcz przeciwnie. Powinien w pewien sposób być pewną luką wypełniającą budżet. Czasami zdarza się tak, że będąc pełnoprawnym klientem banku dostajesz kiepską ofertę niczym pierwsza, losowa osoba z ulicy. Wtedy warto szukać kredytu w innej instytucji. Niestety to jedna z głównych problemów jeśli chodzi o traktowanie stałych i nowych klientów. Często Ci z mniejszym stażem dostają dużo atrakcyjniejsze oferty. Tak już po prostu jest. Jeśli możesz negocjować warunki to po prostu to zrób. Każda obniżka procentowa jest na miarę złota. W krótkim czasie kredytowania możemy tego nie zauważyć, ale na przestrzeni 10 lat z pewnością. Dla przykładu biorąc kredyt na 25 tysięcy złotych przy oprocentowaniu 13% zamiast standardowych 15% oszczędzamy ponad 900 złotych. Warto? Oczywiście, że warto - http://www.naszebanki.com.pl/.

   Co jeszcze jest ważne?

   Przede wszystkim całkowity koszt kredytu. Nie dajmy się nabić w butelkę. W skład kredytu nie tylko wchodzi kwota, którą wzięliśmy z banku, ale także oprocentowanie i opłaty dodatkowe. Najlepiej sobie to wszystko przekalkulować w domu zanim zdecydujemy się podpisać umowę. Warto się także zastanowić ile tak naprawdę potrzebujemy kredytu. Dodatkowe koszty kredytu zawierają przede wszystkim ubezpieczenie, które jest obowiązkowe do pewnych kwot kredytu. Zawsze możemy się natknąć na prowizję. Liczymy ją na dwa różne sposoby: może być dodana do kwoty kredytu lub wchodzić w skład każdej raty. Kwoty zaczynają się już od 500 złotych. Wszystko zależy od otrzymywanych dochodów. Klienci z większymi dochodami mogą wziąć większy kredyt. Jeśli to większa inwestycja jak budowa domu to z pewnością przyda nam się większa suma pieniędzy. Biorąc większy kredyt warto się też zastanowić czy będzie nas stać na dłuższe spłacanie kredytu i czy tak naprawdę potrzebujemy tak dużą kwotę. Warto także sprawdzać oferty promocyjne, bo może się okazać, że natknęliśmy się na całką niezłą okazję. Chyba każdemu zależy, aby wziąć tańszy kredyt, prawda?

   Cecha dobrego kredytu gotówkowego to krótko mówiąc produkt bankowy, który charakteryzuje się atrakcyjnym oprocentowaniem, krótkim czasem kredytowania oraz niską prowizją. Przy odrobinie szczęścia i minimalnej wiedzy na temat finansów możemy trafić na całkiem atrakcyjną ofertę.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   jakprzetrwac
   Czas publikacji:
   wtorek, 06 czerwca 2017 10:14
 • środa, 19 kwietnia 2017
  • Wybieranie dobrej pożyczki

   Pomijając te złote środki z pewnością każdy z nas może spróbować wynegocjować atrakcyjną ofertę pożyczki gotówkowej. Czasami długie rozmowy są bardziej opłacalne niż wzięcie pożyczki taką jaką nam oferują. Sprawdź oferty na EKREDYTOWYmarket.pl i ciesz się pożyczką.

   Trzeba przyznać, że pożyczka, którą bierzemy zawsze kosztuje niezależnie od miejsca w którym podpisujemy umowę. Cechuje ją różne oprocentowanie, ale to właśnie tym parametrem się posługujemy przy jej wyborze. Jak wybrać dobrą pożyczkę? Zaraz się o tym przekonamy.

   Na początku warto określić swoje potrzeby. Na co tak naprawdę potrzebujemy pożyczkę gotówkową? W banku nas by o to zapytali, ale w firmie oferującej takie pożyczki nie jest to potrzebne. Ważne jest dla nich, żebyśmy ją spłacili w terminie. Kolorowe reklamy często kuszą swoją treścią, ale nie należy podejmować decyzji od razu. Można się przez to naciąć na niekorzystne oprocentowanie. Kolejnym krokiem jest określenie czy zwrócimy całą sumę od razu czy też wybierzemy system ratalny. Myślą przewodnią powinno być także czy naprawdę jej potrzebujemy i czy nas na nią stać. Konsolidacja jest wyjściem ostatecznym, także jak go nie potrzebujemy to nie powinniśmy się na niego decydować. Najlepszą ofertę na rynku mają aktualnie szybkie pożyczki gotówkowe. Nie generują one żadnych ukrytych kosztów, bo funkcjonują bez oprocentowania i prowizji. Jeśli spełnimy wszystkie wymagania możemy je otrzymać nawet w ciągu kilku minut.

   Jeśli nam się wydaje, że propozycje powinniśmy porównywać tylko banki z bankami a parabanki z parabankami to żyliśmy w błędzie. Śmiało można porównać jedno z drugim. Nie musimy robić tego sami, gdyż w internecie istnieje mnóstwo porównywarek. Są przydatne zwłaszcza wtedy, jeśli narzekamy na brak wolnego czasu, aby to zrobić manualnie. W szybki sposób możemy otrzymać listę pożyczek, które spełniają nasze kryteria. Warto wyszukiwać pożyczki z obniżoną prowizją. Stawiając siebie przed wyborem czy chcemy pożyczkę bez prowizji czy też ubezpieczenia zawsze powinniśmy wybierać tą pierwszą opcję. Bowiem nie wiemy czy na pewno będziemy w stanie ją spłacić. Jeśli tak się nie stanie to zrobi to za nas firma ubezpieczeniowa. Ubezpieczenie jest pewnym zabezpieczeniem w wypadkach losowych, które uniemożliwiają nam spłatę długu. Dobry kredyt to z pewnością taki, który posiada niską sumę zapłacenia prócz sumy podstawowej. Niska rata i cały kosz kredytu to dobra pożyczka.

   Koszt pożyczki da się jednak obniżyć. Warto pamiętać o kilku przydatnych sztuczkach. Pierwszą z pewnością jest wyższe oprocentowanie zamiast wyższej prowizji. Mogłoby się wydawać, że to błędne myślenie, ale w praktyce wygląda to troszkę inaczej. Prowizja w tym przypadku jest obliczana jako procent danej kwoty, co wychodzi nam na plus. Nie warto przede wszystkim rezygnować w ubezpieczenia. Określona instytucja, która zdecydowała się Ci pożyczyć pieniądze musi mieć pewne zabezpieczenie w przypadku kiedy nie będziesz stanie spłacić pożyczki. Czasami można tylko z nich zrezygnować, ale większość firm świadczące pożyczki gotówkowe się na to nie godzi. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   jakprzetrwac
   Czas publikacji:
   środa, 19 kwietnia 2017 10:47
 • piątek, 24 lutego 2017
  • Co jest lepsze, wynajem czy mieszkanie na kredyt?

   Należy być na bieżąco z cenami mieszkań. W tym przypadku warto powiedzieć o regularnych wahaniach. Od czego to może być uwzględniane? Ta sprawa dotyczy oczywiście popytu(liczba osób zainteresowanym własnym zakupem) oraz podażą(ilość mieszkań będących na sprzedaż).

   Z pewnością każdy może zauważyć to, że wynajem dwupokojowego mieszkania centrum to zapłata w kwocie podobnej co do mieszkania znajomego na kredyt. Wiele osób może zadawać pytanie co się bardziej będzie opłacać? Istnieją cztery istotne elementy o jakich należy powiedzieć.

   Bardzo duża liczba Polaków może mieć przekonanie o tym, że posiadanie własnego mieszkania jest czymś istotnym. W różnego rodzaju statystykach Eurostatu można to zaobserwować. Kredyt na mieszkanie to o wiele popularniejsze rozwiązanie w odniesieniu do wynajmu. Ostateczna decyzja między tymi dwoma opcjami nie musi być prosta. W takiej sytuacji niezbędne jest rozważenie kilku czynników, dotyczy to oczywiście tych pozafinansowych oraz finansowych. Podjęcie końcowej decyzji winno być zależne oczywiście od tego, aby ją odpowiednio przemyśleć.

   Na samym początku niezbędne jest to, aby móc we właściwy sposób przeliczyć koszty. Jeśli chodzi kupno mieszkania na kredyt to będzie trzeba powiedzieć o różnego rodzaju kosztach. W celu dokładnego porównania opłacalności opcji numer jeden oraz dwa niezbędne jest ich właściwe zweryfikowanie. Jeśli chodzi o wynajem to będzie to dotyczyć opłaty miesięcznej dla właściciela oraz czynszu dla spółdzielni. Do tego bardzo często warto doliczać, Internet, telewizję oraz opłatę za prąd. Jeśli chodzi o zalety to tutaj w sytuacji pogorszenia się finansów można zdecydować się na przeprowadzkę do jakiegoś mieszkania tańszego. Dodatkowe opłaty mogą także występować w przypadku zakupu mieszkania na kredyt. Zakup go na rynku wtórnym to oczywiście 2% podatku od czynności jakie są cywilno-prawne. Za usługi agenta nieruchomości konieczna jest zapłata za prowizję. Warto mieć świadomość tego iż mieszkanie z rynku wtórnego dość często będzie wymagać remontu, a te od dewelopera to 100% wykończenie. Na samym początku niezbędna rzecz dotyczy tego, aby zdefiniować swoje potrzeby. Inne myślenie będzie mieć osoba jaka decyduje się na swoje pierwsze lokum, a zdecydowanie inaczej ta jaka decyduje się na nieruchomość jako cel inwestycyjny.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   jakprzetrwac
   Czas publikacji:
   piątek, 24 lutego 2017 10:07
 • czwartek, 01 grudnia 2016
  • Bankowy Fundusz Gwarancyjny, jako zabezpieczenie lokat

   Bankowy Fundusz Gwarancyjny powołano z dniem 17 lutego 1995 roku. Wedle rozporządzenia z dnia 14 grudnia 1994 roku o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, do funduszu muszą obligatoryjnie należeć wszystkie banki, komercyjne, jak też spółdzielcze. Każdy z nich powinien płacić określony procent ogółu aktywów ważonych ryzykiem. Gdy jakiś bank przeżywa trudności, może on prosić fundusz o udzielenie pomocy materialnej. Najważniejsze jest znaczenie funduszu jako zabezpieczenia małych depozytów. Kiedy upada bank, fundusz „obiecuje” wszystkim deponentom odzyskanie wkładów pieniężnych w 100% do równowartości 1 tys. ECU oraz 90% świadczeń do 5 tys. ECU. Zabezpieczenia obejmują kapitał depozytu oraz odsetki naliczane do chwili upadku instytucji finansowej. Wyższe depozyty są opłacane z produktu likwidacji bogactwa banku (oczywiście w proporcji do zachodzących, zazwyczaj nikłych, nadwyżek).

   Zabezpieczenia lokat

   W praktyce zatem Bankowy Fundusz Gwarancyjny zabezpiecza interesy drobnych deponentów, pełniących zasadniczą funkcję dla systemu bankowego, jego prosperowanie nie ma większego znaczenia dla firm i osób bogatych. Lokata bankowa nazywana jest też depozytem bankowym. Generalnie lokatę bankową możemy zdefiniować, jako sumę pieniędzy, którą konsument na bazie umowy przekazuje wybranej instytucji finansowej. Depozyt bankowy jest lokatą dokonywaną poprzez klienta wpłacającego pieniądze do instytucji finansowej. Lokatę bankową warto traktować, jako pożyczkę konsumenta dla banku w zamian za odsetki. Pierwsze lokaty polegały na deponowaniu złota w weneckich instytucjach finansowych. Osoba powierzająca złoto otrzymywała dokument stwierdzający ilość zdeponowanego złota. Był to inicjalny krok do powstania pieniądza w formie papierowej. Przy podpisywaniu porozumienia o lokatę instytucja finansowa zobowiązuje się do zwrócenia klientowi odsetek w zamian za sposobność gospodarowania jego środkami finansowymi. Instytucje finansowe w doskonały sposób udoskonaliły się w pośrednictwie finansowym. Biorą środki finansowe w przechowanie od jednych klientów, żeby móc identyczne środki pożyczyć odrębnym klientom. Zysk banku z podobnej operacji wynika z odmienności oprocentowania między wpłaconym depozytem, a kredytem.

   Lokaty bankowe konsumentów

   Banki potrzebują pieniędzy do przeprowadzenia innym operacji kapitałowych. Pożyczone od konsumentów środki inwestowane są na różnorodne inwestycje. Najczęściej prócz udzielanych kredytów pieniądze lokowane są na giełdzie, kupowane są obligacje skarbu państwa oraz inne inwestycje. Bez rozwiązań, jakim są lokaty, banki nie mogłyby finansować akcji kredytowej. To z kolei spowodowałoby powiększenie oprocentowania kredytów, a co za tym idzie, bardzo negatywnie odbiłby się na ogólnym prosperowaniu całej gospodarki. W związku z tym, lokaty bankowe pełnią bardzo ważną rolę w odniesieniu do wszystkich obszarów gospodarki. Lokaty w instytucjach finansowych zarejestrowanych na obszarze Polski objęte są zabezpieczeniami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Generalnie możemy wyszczególnić 2 główne rodzaje depozytów: lokaty czasowe – są to pieniądze, które nie opłacają bieżącego funkcjonowania konsumenta. Głównym celem zakładania terminowych lokat jest zysk będący rezultatem oprocentowania na wyższym pułapie. Banki są skłonne uiścić więcej za środki pieniężne powierzone im na dłuższy okres, depozyty (wkłady) a vista – są to środki przechowywane na bieżących kontach oraz rachunkach bankowych. Atrybutem charakterystycznym tego typu rodzaju jest sposobność wypłaty środków w dowolnej chwili.. Ze względu na fakt, iż banki preferują lokaty czasowe, oprocentowanie na tego rodzaju depozytach jest niskie. W minionym czasie banki promują konta oszczędnościowe. Podobne depozyty są mocniej oprocentowane od wkładów a vista, z kolei niżej od lokat czasowych. Negatywną stroną kont oszczędnościowych są „zamaskowane” warunki będące w regulaminach wielu organizacji bankowych.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   jakprzetrwac
   Czas publikacji:
   czwartek, 01 grudnia 2016 12:34
 • czwartek, 29 września 2016
  • Ciekawostki z ustawy o kredycie konsumenckim

   Ustawa o kredycie konsumenckim w Polsce obowiązuje, a przepisy prawa bardzo rozsądnie podchodzą do udzielania różnorodnych pożyczek. Z jakiego powodu? Przede wszystkim kredyt gotówkowy odpowiada w dużym stopniu za stabilność wielu budżetów domowych. Banki detaliczne nie mogą rozdawać pieniędzy dowolnie, bo to zagroziłoby prowadzeniu działalności. W artykule poznasz kilka najważniejszych ciekawostek z ustawy o kredycie konsumenckim i po prostu nauczysz się znacznie efektywniej wykorzystywać wskazane narzędzie.

   Dlaczego warto poznać ustawę o kredycie konsumenckim?

   Umowa o kredyt gotówkowy może obowiązywać do poziomu 255 550 złotych. Co to oznacza dla przeciętnego kredytobiorcy? Bardzo często kredyt gotówkowy w maksymalnej kwocie jest tańszy od kredytu hipotecznego, chociaż należy zwrócić uwagę na szczególne warunki podpisywania umowy. Kredyt gotówkowy należy spłacić zazwyczaj wcześniej. Nie jest to narzędzie długoterminowe, lecz krótkoterminowe. Faktem jest, że kredyt gotówkowy uzyskuje się znacznie szybciej, kiedy spełniasz warunki pod względem dochodowym. Nie występuje tutaj również cel ani skomplikowana forma umowy. Ustawa nakazuje kredytodawcom podawać stopę oprocentowania kredytu, całkowitą kwotę kredytu oraz rzeczywistą roczną stopę oprocentowania bezbłędnie. Te wartości analizuj każdorazowo i nie bój się o nie pytać. Konsument nie może mieć żadnych wątpliwości dotyczących kosztów kredytu gotówkowego. Jeżeli takie wątpliwości występują to z dużym prawdopodobieństwem masz po prostu do czynienia z nieuczciwym partnerem. Na życzenie konsument powinien poznać całkowitą wysokość rat lub kompletną kwotę płatności. Ustawa o kredycie konsumenckim mocno zabezpiecza interesy kredytobiorcy.

   Co jednak robić w przypadku wystąpienia błędów?

   W przypadku podpisywania umowy o kredyt konsumenci masz dwutygodniowy okres wypowiedzenia, właściwie bez żadnych konsekwencji formalnych. Przy umowie powinien znaleźć się zawsze wzór wypowiedzenia. Jeżeli takiego wzoru nie ma nie podpisuj umowy. Dodatkowo możesz zgłosić się do rzecznika praw konsumenta, chociaż rozpatrywanie podobnych spraw trwa. Ewentualnie do kancelarii adwokackiej w celu szybkiego anulowania umowy. Kiedy korzystasz z pośrednika kredytowego ten musi na życzenie przedstawić listę pożyczkodawców, z którymi stale współpracuje. Dzięki temu wiesz, czy masz do czynienia z faktycznie niezależnym specjalistą. Jak widzisz znajomość ustawy o kredycie konsumenckim przydaje się w praktyce pozyskiwania kredytu gotówkowego. Czy wykorzystasz wskazówki z artykułu?

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   jakprzetrwac
   Czas publikacji:
   czwartek, 29 września 2016 11:06
 • czwartek, 07 lipca 2016
  • Nasz pierwszy kredyt gotówkowy.

   Czy pierwszy kredyt musi być skomplikowany?

   Kiedy bierzemy kredyty gotówkowe zawsze mamy ogrom wątpliwości – nie wiemy jaki bank wybrać, komu zaufać, na co zwracać uwagę. Nawet po przeczytaniu kilkunastu poradników o finansach nie wiemy nadal jak zacząć swoją historię z kredytami. Zastanawiamy się zatem gdzie dokładnie szukać pomocy i do kogo się zwrócić. Ten pierwszy krok może wyjść nam bardzo na plus lub bardzo na minus. Wszystko zależy od tego jak dokładnie zaczniemy i jak będziemy nasz kredyt kontynuować. Może się zdarzyć tak, że kredyt okaże się zbyt obciążający dla młodego człowieka. Co musimy wtedy zrobić? Negocjować z bankiem – zwiększyć czas kredytowania i jednocześnie zmniejszyć ratę. Dzięki temu kredyt gotówkowy będzie zdecydowanie mniej odczuwalny przez naszą kieszeń. Jednak nie zawsze kredyt okaże się zbyt wielki. W większości przypadków młodzi ludzie świetnie radzą sobie z ich spłacaniem rat, niezależnie od tego na jaką są kwotę. Początki kredytowania bywają skomplikowane tylko dlatego, że niewiele wiemy o kredytach – telewizja codziennie opowiada nam o super ofertach w które nie wierzymy.

   Wpisujemy w przeglądarkę jak wziąć kredyty gotówkowe i za moment kompletujemy wszystkie dokumenty, zbieramy podpisy z pracy i lecimy po jakikolwiek kredyt. Fascynacja niezależnością finansową, możliwością korzystania z kredytu czy karty kredytowej jest zazwyczaj ogromna. Pamiętajmy jednak o zdrowym rozsądku. Branie kredytów gotówkowych na wszystko co wpadnie nam w oko – takie kredytowanie może doprowadzić naszą historię w banku do ruiny i za kilka lat będziemy mogli zapomnieć o większym kredycie na mieszkanie czy samochód. Warto zatem odpowiedzialnie i sumiennie budować swoją historię kredytową. Niestety, bank bierze pod uwagę wszystkie nasze kredyty, nawet te najmniejsze. Jeżeli któryś będzie spłacany po terminie lub wcale, bank z pewnością nie zgodzi się na udzielenie nam kolejnego, a za kilka lat nawet już po spłaceniu kredytu, nasza historia zaowocuje na naszą niekorzyść.

   Jak poprowadzić swój kredyt kiedy już go weźmiemy? Lepiej ratę zapłacić kilka dni wcześniej, niż kilka dni później – to już opóźnienie, a dla spóźnialskich bank nie ma ciekawych ofert. Wszystkie kredyty gotówkowe możemy połączyć w jeden jeśli już nam się ich nazbierało – zapytajmy o to w banku w których mamy najlepsze warunki kredytowe. Jeśli jeszcze wszystko jest przed nami, zastanówmy się dokładnie nad tym jaka kwota będzie nam konieczna i na co możemy sobie jeszcze pozwolić. Spróbujmy zatem nie działać zbyt szybko. Wszelkie informacje na temat kredytów znajdziemy nie tylko na stronach internetowych, ale również w placówkach bankowych. Warto pytać o wszystko i przede wszystkim słuchać odpowiedzi.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   jakprzetrwac
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 lipca 2016 13:38
 • środa, 11 maja 2016
  • Czasy gwarantujące atrakcyjne kredyty gotówkowe

   Kredyt gotówkowy dziś cieszy się ogromnym powodzeniem, jeśli chodzi o inwestycje finansowe. Oferta ta jest bardzo kusząca, cechuje się komfortowymi warunkami oraz szybką realizację. To jednak nie powinno zmyślić grono zainteresowanych, bo zawsze kiedy chodzi o pieniądze to podstawą jest jednak wiedza. Pobranie cennych wskazówek aktualnie nie jest niczym skomplikowanych, jest przecież tysiące dostępnych źródeł informacji, a podstawą jest zaangażowanie oraz cierpliwość. Pieniądz niestety potrafi zaślepić wyobraźnię, stąd też niekiedy słyszy się o porażkach finansowych. Warto jest poświęcić czas na przeanalizowanie propozycji kredytowych, bo jednak jest to pożyczka, która trzeba z czasem spłacić, co do grosza. Zbyt pochopne decyzje bardzo często kończą się niepowodzeniem oraz fiaskiem, a więc absolutnie ryzyko jest nieopłacalne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przed ostatecznym wyborem sprawdzić wszelkie źródła informacji, są one ogólnodostępne, zatem szybko jest możliwość pochłonąć niezbędną wiedzę. Warto jest pamiętać, że bezpieczeństwo przy inwestycja finansowych jest kluczowe. Każdy kredyt gotówkowy jest inny i tym punktem trzeba się kierować. Kredytobiorcą jest ta osoba, która właśnie decyduje się na ofertę finansową. Oczywiście musi pamiętać o tym, że po podpisaniu dokumentów dostaje pieniądze i zobowiązana jest do przestrzegania warunków umowy. Rzecz jasna chodzi o regulowanie zadłużenia w określonym terminie, więcej na ten temat znajdziesz tutaj http://www.gotowka-na-czas.pl/.

   Ciekawym i budzącym duże zainteresowanie jest kredyt gotówkowy na dowolny cel. Rzeczywiście jest to oferta dla każdego, cechująca się komfortem. Osoby zainteresowane propozycją finansową najpierw zobowiązane są przedstawić danemu bankowi swoją wiarygodność. Zazwyczaj jest to weksel in blanco, poręczenie osób trzecich i niekiedy zaświadczenie o ubezpieczeniu, jako dodatkowy dokument. Starsze osoby także wybierają powyższą opcję, kredyt gotówkowy na dowolny cel nie jest ofertą zwracająca szczególną uwagę na metrykę urodzenia, zatem śmiało każdy może skorzystać. Senior zobowiązany jest do dostarczenia ostatniego wycinka emerytalnego i zaświadczenia z ZUS, stąd też bank szybko ma możliwość obliczenia danego kapitału. Zagospodarowanie środków zależy od osoby zainteresowanej, śmiało może to być inwestycja w dom, sprzęty AGD, lub rozrywkę. Grunt, że ostateczna decyzja należy właśnie do kredytobiorcy. Oczywiście warto jest również wspomnieć o karcie kredytowej, która także zalicza się do gotówkowych, chociaż mało kto zdaje sobie sprawę. Powodem jest zapewne to, że środki nie są wpłacane do ręki klienta, lecz na jego konto. Jest to rozwiązanie zabezpieczające, ponieważ właściciel kapitału ma do niego dostęp, ale ograniczony, poprzez określony limit dziennych wypłat. Ta opcja się sprawdza, gdyż większość klientów niestety ma słabość do pieniędzy, a dzięki karcie kredytowej niczym nie ryzykuje. Kredyt na rachunek bieżący cechuje się tym, że wykorzystywane jest konto, które istnieje już jakiś czas. Wybrany bank oczywiście przed ostateczną decyzją najpierw sprawdza historię rachunku i gdy wszystko jest w porządku osoba zainteresowana ma zagwarantowaną gotówkę.

   Kredyt jest naprawdę dobrym rozwiązaniem, ale wtedy gdy rzeczywiście jest rozsądne podejście do tego tematu. W razie nawet minimalistycznych wątpliwości to nie pozostaje nic innego jak je rozwiać. Trzeba przyznać, że poziom życia w diametralnym tempie się rozwinął i z tego jest warto korzystać, wybierając właśnie atrakcyjne kredyty gotówkowe. Banki mają coraz więcej ciekawych ofert do zaprezentowania.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   jakprzetrwac
   Czas publikacji:
   środa, 11 maja 2016 10:23

Tagi

Kanał informacyjny